Pas ‘Qatos’, Shkëndija rrikthen edhe Faton Zylbeharin

Shkëndija pas episodit të dobët që pati si duket ka marrë të gjitha masat që këtë sezon ta këtë ndër më të suksesshmit në historinë e klubit.

Fillimisht ndodhën ndryshimet në kryesinë e klubit për tu pasuar me ardhjen e trajnerit legjentar të ekipit Kuq e ZI, Qatip Osmani.

Për ta kompletuar ekipin fitues në menaxhimin e klubit është rikthyer edhe ish-zëdhënësi i klubit, Faton Zylbehari i cili u luargua para ca kohësh për arsye personale siç kishte potencuar.

Faton Zylbehari mer përsipër tërë Marrëdhëniet me Median dhe Publikun për ekipin tetovar, barë e rëndë kjo por që Fatoni edhe në të kaluarën e ka kryer me sukses.

Kujtojmë se nesër Shkëndija përballjen me Shkupin në stadiumin e qytetit në Tetovë dhe tifozët tetovar kanë premtuar spektakël edhe në tribuna. /Tetova1/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *