MTV zbulon arsyet pse nuk do transmeton ndeshjen Shkëndija-Shkupi

Televizioni i Maqedonisë – TVM2 sot nëpërmjet rrjeteve sociale ka bërë të ditur se nuk do të transmetoj ndeshjen Shkëndija-Shkupi duke rënditur edhe arsyet për nëj gjë të tillë, njofton Tetova1.

“Si pasojë e mosmarrëveshjes rreth të drejtave televizive që prej sezonit të kaluar mes KF Shkëndija e KF Akademija Pandev dhe Federatës së futbollit, TVM nuk ka mundësi të transmetojë ndeshjet e këtyre dy ekipeve kur luajnë si nikoqir. Pra, ndeshja Shkëndija – Shkupi nuk do të transmetohet në programin tonë sot!”, njofton TVM2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *