Ahmeti: Jam misionar, jo funksionar

Kreu i Bashkimit Demokaratik në prononcimin e sotëm i pyetur nga gazetarët se a do të kandidoj për kreun e BDI-së duke pasur parasysh se në 2023 do të ketë zgjedhje brenda partiake ai deklaroi se misionin e tij ende nuk e ka përmbyllur pasi që sipas tij vendi ende nuk është antarësuar në Bashkimin Evropian dhe në NATO përcjell KlanM.

Unë kam thënë që nuk jam funksionar por jam misionar për derisa vendi akoma nuk është antarësuar në Bashkimin Evropian dhe në Nato kështu që misioni imë akoma nuk është kryer në qafë do më këni ehde nja katër vite, deklaroi Ali Ahmeti kreu i BDI-së./KlanMaceodnia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *