Digjen 5 vetura në Butel të Shkupit

MPB njoftoi se në orët e vona të mbrëmjes pesë vetura janë djegur në dy rrugë në Komunën e Butelit të Shkupit.

“Me datë 27.09.2022 në ora 03:55 është lajmëruar në SVR Shkup se ka rënë zjarr në pesë vetura të pasagjerëve, katër prej të cilave të parkuara në rrugën “Goce Stojçevski” dhe një në rrugën “Lazo Moskov”, përkatësisht. “Volkswagen Golf”. “Renault Megane”, “Renault Twingo”, “Audi”, të gjitha me targa të Shkupit dhe një automjet “Mercedes” me marka kombëtare angleze, njofton policia.

Zjarri është shuar nga ekipi i Brigadës së Zjarrfikësve të Shkupit dhe nuk ka persona të lënduar. Inspektimi është kryer nga Ministria e Brendshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *