Haradinaj del nga takimi: Kurti mbante ligjërata

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, doli nga takimi me kryeministrin Albin Kurti, ku ishte ftuar të fliste rreth situatës në veri.

Pasi doli nga objekti i Qeverisë, Haradinaj shkroi në Facebook se u detyrua ta lëshojë takimin pasi sipas tij, Kurti po mbante ligjërata e nuk po sqaronte “pse i ka prishur raportet me Amerikën”.

Haradinaj tha se është se është e papranueshme që në raste të ndjeshme, të prishen raportet me aleatin kryesor të sigurisë.

Në takim me Kurtin ende gjenden Abdixhiku dhe Krasniqi.

“Edhe pse isha pjesë e takimit me kryeministrin Kurti, u detyrova ta lëshoj takimin sepse Kurti mbante ligjërata e nuk na sqaronte se përse ka prishur raportet me Amerikën dhe përse nuk po kthehej që të realizojë kërkesën e tyre. Për mua është e papranueshme që në raste kaq të ndjeshme, të prishim raportet me aleatin kryesor të sigurisë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *