Shpërthimi terrorist në Stamboll, arrestohet e dyshuara për vendosjen e bombës (VIDEO)

0

Autoritetet turke kanë publikuar pamjet e arrestimit të gruas e cila konsiderohet si e dyshuara kryesore për shpërthimin e bombës në Stamboll , në pedonalen Istiklal, mesditën e së dielës. Në video shihen forcat speciale të policisë teksa hyjnë në një banesë, duke vënë në pranga gruan dhe duke kontrolluar ambientet, duke zbuluar ndër të tjera edhe armë.

Në të njëjtën kohë, përdoruesit e Twitter publikuan foto të gruas së dyshuar pas arrestimit të saj .

Pak më parë mediat turke kishin publikuar një video të re të gruas duke vrapuar mes turmës pak minuta para shpërthimit vdekjeprurës që la 6 të vdekur dhe mbi 80 të plagosur.

Arrestimi i “personit” që dyshohet se la bombën në Stamboll u njoftua herët sot, të hënën (14/11) nga ministri i brendshëm turk Suleiman Soylu, duke fajësuar PKK -në, Partinë e Punëtorëve të Kurdistanit, për sulmin e djeshëm të dielën ( 13/13). 11) në qendër të Stambollit , që rezultoi me vdekjen e të paktën gjashtë personave dhe plagosjen e mbi 80 të tjerëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *