Bekteshi jep lajmin e madh: 9 milion euro investim, 300 vende të reja pune në Tetovë

0

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka dhënë një lajm të mirë për Tetovën.

Ai përmes një postimi ne fejsbukun e tij zyrtarë, ka njoftuar se në Seancë të Qeverisë Marrëveshja për investitorin e ri gjerman në zonën e Tetovës, që arrinë vlerën e 9 milion eurove dhe pritet të hapen rreth 300 vende të reja pune.

Sipas njoftimit, bëhet fjalë për investim gjerman.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *