Lojtarët e Manchester United e largojnë Ronaldon nga WhatsApp-i

Manchester United duket se po ia mbyll dyert përfundimisht Cristiano Ronaldos.

Kjo për shkak të intervistës që ai e dha përball gazetarit Piers Morgan, ku u kritikua stafi menaxhues dhe trajnerët Ralf Ragnick dhe Erik ten Hag.

Ronaldo pritet të gjobitet nga klubi me mundësinë që edhe t’i shkëputet kontrata njëanshëm, shokët e skuadrës kanë marrë një veprim tjetër.

Të inatosur me portugezin, ata e kanë larguar nga grupi i WhatsApp-it.

Ky vendim është marrë nga administratorët e këtij grupi, Harry Maguire dhe Scott McTominay.

Duket se kjo është një shenjë që fituesi i pesëfishtë i “Topit të artë”, i ka ditët e numëruara në “Old Trafford”.

CR7 u kthye tek United në verën e vitit 2021 dhe duket se aventura e tij do të përfundojë në janar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *