Biden, trajnerit të SHBA-së: Më vendos në formacion, jam gati të luaj (VIDEO)

Përpara hapjes së Kupës së Botës të hënën kundër Uellsit, ekipi i Shteteve të Bashkuara mori një mesazh të veçantë nga presidenti amerikan Joe Biden gjatë fundjavës.

Të premten në mbrëmje, teksa ndodheshin në atë që dukej të ishte një dhomë e madhe në hotelin e tyre në Katar, presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara thirri trajnerin Gregg Berhalter dhe lojtarët.

Amerikanët po marrin pjesë në Botërorin e tyre të parë që nga viti 2018 dhe janë shortuar me Anglinë dhe Iranin në Grupin B.

Përpara se t’i kërkonte ekipit të jepte gjithçka dhe të thoshte se i gjithë vendi është pas tyre, Biden bëri shaka me grupin.

“Trajner, më vendos mua, jam gati të luaj”, tha presidenti Biden me shaka.

“E di që je i dobëti, por do të të them çfarë, o njeri, ti ke disa nga lojtarët më të mirë në botë në ekipin tënd. Ti po përfaqëson këtë vend dhe e di që do të luani Pra, le t’i tronditim të gjithë”.

“Vazhdoni t’i besoni njëri-tjetrit, luani sa më fort që të mundeni, dhe ju e dini, sepse ju dhe familjet tuaja, shokët tuaj të skuadrës dhe i gjithë vendi po bën tifo për ju”, vazhdoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *