Kush është Ghanim Al Muftah, që hapi ceremoninë e Kupës së Botës?

0

kaudal (CRS) ndikon në zhvillimin e gjysmës së poshtme të trupit, e cila mund të përfshijë shtyllën kurrizore, gjymtyrët, fshikëzën, zorrët, shkruan Dailymail, transmeton Klankosova.tv.

US actor Morgan Freeman, left, sits on the stage next to FIFA World Cup Ambassador Ghanim Al Muftah, at the opening ceremony of the World Cup on Sunday 20 November 2022

Kockat në pjesën e poshtme të shtyllës kurrizore mund të jenë jonormale ose të mungojnë, me anomali të shtyllës kurrizore që shpesh prekin edhe gjoksin, gjë që e bën të vështirë frymëmarrjen.

Al Muftah, i lindur në Katar, u zgjodh si një nga ambasadorët zyrtarë të Kupës së Botës FIFA këtë vit.

Në një deklaratë, studenti i politikës në Universitetin Loughborough tha: “Brenda kapaciteteve të mia si ambasador i [Kupës së Botës FIFA], dua të dërgoj një mesazh shprese, gjithëpërfshirjeje, paqeje dhe uniteti për njerëzimin.”

Al Muftah është i njohur për filantropinë e tij, pasi ka krijuar Shoqatën e Ghanim me ndihmën e familjes së tij.

 

US actor Morgan Freeman, left, talks with FIFA World Cup Ambassador Ghanim Al Muftah, at the opening ceremony of the World Cup

Shoqata dhuron karroca për njerëzit në nevojë.

I riu, i cili ka mbi tre milionë ndjekës në Instagram, u emërua gjithashtu “Ambasador i Paqes” nga H.H Emiri i Kuvajtit, Sheikh Sabah Al-Ahmad Al-Sabah, në vitin 2014.

Ghanim shpreson të bëhet një paraolimpist i ardhshëm dhe e rendit futbollin si një nga sportet e tij të preferuara.

20-vjeçari frymëzues thotë se është rritur duke luajtur futboll në shkollë duke mbajtur këpucë në duar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *