17-vjeçarja e goditi me mjete prerëse, flet kushëriri i 16-vjeçarit: Ishte djalë i qetë, s’e dimë nëse vajza…

Kushëriri i 16-vjeçarit që u vr a nga e dashura e tij në Tetovë, Armendi foli në emisionin “Zemër të Hapur” për gazetaren Anila Ahmataj lidhur me ngjarjen e rëndë që tronditi Tetovën, ku u gjet i vd ekur 16-vjeçari që dyshohet se u vr a nga e dashura e tij 17-vjeçare.

Ai ka treguar se janë të tronditu nga ngjarja, dhe se aktualisht ndodhej në gjykatën e Tetovës, ku edhe ishte e pranishme 17-vjeçarja. Po ashtu bashkëmoshatarë të 16-vjeçarit, kanë zhvilluar një protestë pas gjykatës.

Më tej është shprehur se ata kishin të lidhur rreth 4 vite dhe se vajza frekuentonte shpesh lokalet e natës, ndërsa theksoi se nuk kishte dijeni nëse vajza ka pasur lidhje tjetër.

 

“Presim jashtë në gjykatë, këtu janë edhe nxënësit në protestë afër gjykatës së Tetovës. Pres të më thërrasin edhe mua. Vajza që ka bërë kr imin ka hyrë brenda në gjykatë. Familjarët nuk i njoh dhe nuk e di nëse ka apo nuk ka.

Për kushëririn e kanë njohur të sjellshëm e të butë, për lidhjen e kanë ditur sepse kanë pasur bashkë rreth 4 vite. Nuk dimë nëse vajza ka pasur lidhje me të tjerë. Vajza ishte frekuentuese e lokaleve të natës si klientë”, ka thënë ai./balkanweb/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *