Demolohet makina e ish-gazetarit dhe ish-deputetit Bishevac

Makina ime është demoluar mbrëmë dhe mendoj se kjo është për shkak të kritikave të mia ndaj qeverisë, tha ish-deputeti Safet Bishevac në emisionin Analiza 24.

Vetura është dëmtuar para shtëpisë së familjes në fshatin Lubin të Shkupit, ku jeton Bishevac, ndërsa para dhe pas saj ka pasur vetura të tjera të cilat nuk janë dëmtuar.

Rasti është raportuar në polici.

Bishevac ishte deputet dhe ishte pjesë e koalicionit të udhëhequr nga LSDM deri në vitin 2017, por pas ardhjes në pushtet të Zoran Zaev, ai u bë kritik i ashpër i qeverisë aktuale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *