Suspendohen dy polic pas arratisjes së të bu rgosurit nga Tetova

Pas arratisjes e të bu rgosurit Bekim Memeti janë suspenduar dy polic mëson Klan M nga burime të Drejtoris për ekzekutimin e sanksioneve.

Nga MPB thonë se arratisja e të bu rgosurit nga “Idrizova” ka ndodhur para mesnatës. Katër zyrtarë të bu rgut e kanë shoqëruar për në spital të bu rgosurin.
Në raport thuhet se e gjithë drama ka ndodhur në autostradë.

“Punonjësit e policisë së bu rgjeve të cilët ndodheshin në një furgon “Ford Transit” të policisë së bu rgjeve kanë kërkuar ndihmë nga policët e SPB Shkup, pasi, sipas raportimit të tyre, gjatë shoqërimit të të dënuarit B.M. , nga INP “Idrizovë” në Qendrën Urgjente “Nënë Tereza”, në autostradë, i dënuari ia ka marrë ar mën shoferit I.H. (punonjës i policisë së burgjeve), ka qëlluar me ar më zjarri dhe ka plagosur I.H.. Më pas i dënuari është arratisur me një automjet pasagjerësh Audi”, thonë nga MPB.

 

Punonjësi i plagosur i policisë së bu rgjeve është dërguar në Qendrën Emergjente për ndihmë mjekësore.

“Po merren masa për zbardhjen e rastit”, thonë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *