Futbollisti ganez shpëtoi vetëm me lëndime edhe pse ndodhej në katin e nëntë të pallatit që u rrëzua

Pallati i tij u shëmb plotësisht dhe ai ndodhej në katin e nëntë gjatë tërmetit të frikshëm 7.8 ballë të shkallës Rihter por për çudi të të gjithëve,

u nxorr i gjallë nga rrënojat në banesën e tij në qytetin e Hatyas ku u transferua për të luajtur me Hatyaspor gjatë kësaj vere dhe të dielën në mbrëmje shënoi një gol vendimtar në minutën e 97 kundër Kasimpasa.

Sulmuesi ganez me mbi 60 ndeshje me kombëtaren, Christian Atsu, u gjet poshtë rrënojave në gjendje jo të mirë shëndetësore por ende në jetë. Pallati i futbollistit u dëmtua që në goditjen e parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *