Ky është lojtari që u hodh nga kati i dytë për ta shpëtuar veten, dy shokët e ekipit vdiqën nën rrënoja

Raportimet nga Turqia për atë që ndodhi gjatë tërmetit vdekjeprurës janë vërtet tronditëse. E njëjta gjë për Baris Basdas.

Sipas mediave turke, futbollisti i Malatyaspor është hedhur nga kati i dytë gjatë tërmetit të parë të madh në Turqi.

Në mënyrë të veçantë, qendërmbrojtësi 33-vjeçar u hodh nga ballkoni i pallatit ku banonte dhe u plagos shumë rëndë, pasi ka fraktura në të dyja këmbët, por të paktën është gjallë.

 

Po shokët e ekipit u gjetën të vdekur nën rrënoja, portieri i Malatyaspor dhe Eyup Turkaslan. /abcnews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *