“Do më arrestojnë të martën”, fjalim dramatik i Trump

Ish presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se të martën do ta arrestojnë përshkak të akuzave se ka paguar porno aktoren Stormi Daniels për të heshtur për aferën e tyre.

Avokatët e Trump dyshohet se kanë paguar Daniels për të heshtur gjashtë vjet më parë dhe prokurorët e Nju Jorkut po shqyrtojnë nëse ka baza për aktakuzë, raporton Daily Mail.

Trump tha në platformën e tij mediatike se prokuroria e Manhattan do ta arrestojë atë të martën për akuzat.

Ai tha se ishte një veprim i motivuar politikisht sepse, siç pretendoi ai, historia për paratë e tij ishte “e vjetër” dhe u bëri thirrje mbështetësve të tij të protestojnë.

Ai gjithashtu u bëri thirrje ndjekësve të tij që të protestojnë kundër akuzës së supozuar.

– Kandidati kryesor republikan dhe ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara do të arrestohet të martën e javës së ardhshme. Protestoni, le të rimarrim vendin tonë – tha Trump me germa të mëdha në një fjalim drejtuar mbështetësve të Rrjetit të së Vërtetës.

Trump përsëriti se nuk kishte kryer asnjë krim. Ai gjithashtu deklaroi se fushata kundër tij u financua kryesisht nga George Soros.

Stormy Daniels pretendoi se ajo kishte një lidhje me Trump në vitin 2016 dhe ishte paguar 130,000 dollarë për ta mbajtur të heshtur gjatë fushatës së tij presidenciale 2016.

Avokati i saj tha të mërkurën se klienti i tij është takuar me prokurorët e Manhatanit dhe është i përgatitur të dëshmojë si dëshmitar në çdo gjyq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *