IMG-20231010-WA0024
Kompania anonime nga Qipro ka një ofertë për marrjen e plotë të "Euronickel Industri"
339089647_8817576688313136_8344713407729683554_n-1024x683-1
Nuk e bën Ministria e Arsimit, Kasami me vetë iniciativë furnizon me libra biblotekat
Alternativa-780x470-1
AlternAtivA:Drejtësia e gjunjëzuar në Maqedoninë e Veriut!
mishi
Banorët e Maqedonisë konsumojnë më së paku mish në Evropë
auto_bankat-e-shkolles1499238197-696x522-1
Në Maqedoni zvogëlohet numri i nxënësve në vitin shkollor 2022/2023
Punetor-Gjermani-ndertim
Ligji i ri për migracionin në Gjermani, mbi 50 mijë punëtorë në vit nga Ballkani Perëndimor
vetura-erdogan
Mbi 170 mijë kërkesa në pak ditë, makina elektrike turke thyen rekordet
Grupi-Zjarit-Ahmeti-Grubi
Ahmeti sot nis procesin e shkarkimit të Grupit të zjarrit nga organet e partisë
Komuna-e-Tetoves
Nga Komuna e Tetovës sqarojn pse ka pasur ndërprerje të furnizimit me energji elektrike në SHFK Naim Frasheri
Elon-musk
Musk ngre alarmin për inteligjencën artificiale: Rrezik për njerëzimin
pula-dhe-gjeli
Në Zvicër nuk lejohet që pulat të jetojnë pa të drejta!

Trend

bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA