30 vjeçari nga Maqedonia fillimisht ia “vodhi” ...

30 vjeçari nga Maqedonia fillimisht ia “vodhi” zemrën gruas nga Austria, pastaj ia vodhi 130 mijë euro

Autori

Autori

Portali Tetova

April 11, 2023, 11:04

Një ngjarje interesante dhe jo shumë e zakonshme ka ndodhur gjatë një udhëtimi me tren në tetor 2020, kur një grua austriake nga Salzburgu e moshës 49 vjeçe medoi se takoi dashurinë e saj të madhe, një shtetas të Maqedonisë së Veriut, rreth moshës 30 vjeç.

Në atë kohë, banorja e Salzburgut nuk e kishte idenë se i riu së shpejti do të rezultonte një mashtrues dashurie, përcjell albinfo.ch.

Thuhet se ajo i ka transferuar “dashnorit” të saj rreth 130 mijë euro, i cili është shtirur për urgjenca të shumta, si sëmundje, shpenzime funerali, para për apartamente dhe probleme me policinë.

Po ashtu raportohet se 30-vjeçari u shfaq në adresën e shtëpisë së gruas së Salzburgut dymbëdhjetë herë për të marrë para prej saj.

Në fillim të qershorit 2021, gruaja nga Salzburgu filloi dyshimet e saj dhe njëkohësisht edhe frikën. Megjithatë, autori përdori kërcënime me vdekje për ta nxitur gruan që të vazhdonte t’i dërgonte para, shkruan krone.at.

 

Në shtator të vitit të kaluar, gruaja nga Salzburgu më në fund e denoncoi shantazhuesin e saj.

Tashmë janë identifikuar dy shtetasit e Maqedonisë së Veriut dhe dhjetë autorë të tjerë. Të gjithë autorët raportohen në prokurorinë publike të Salzburgut për mashtrim të rëndë tregtar dhe autorët kryesorë gjithashtu për shantazh të rëndë.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA