Arrestohet Hasbulla

Arrestohet Hasbulla

Autori

Autori

Portali Tetova

May 9, 2023, 08:05

Hasbulla Magomedov është kthyer në një fenomen interneti vitet e fundit. Videot e tij vazhdojnë të bëhen virale kudo në botë.

20-vjeçari nga republika ruse e Dagestanit ka miliona ndjekës në kanalet e tij në rrjetet sociale.

Por së fundi personazhi i famshëm ka patur problem me ligjin dhe është arrestuar.

Policia në Dagestan thuhet se ka arrestuar Hasbullën dhe disa nga miqtë e tij për shkelje të rregullave të trafikut.

Sipas autoriteteve të brendshme të Dagestanit, Hasbulla dhe miqtë e tij dolën me makinë në rrugë pas një dasme dhe penguan shoferët e tjerë. Grupi u arrestua dhe u akuzua për kundërvajtje.

.

Hasbulla ka kërkuar falje për ngjarjen në rrjetet sociale. Ai premtoi se nuk do ta bënte më këtë gjë dhe konfirmoi se nuk ishte shoferi.

“Kjo nuk do të ndodhë më njerëz, kërkojmë falje”, shkroi Hasbulla./Indeksonline/

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA