Azizi: Ata kishin vjedhur në shtëpinë e vet…

Autori

Autori

Portali Tetova

May 13, 2024, 02:05

Shkruan: Adnan Azizi

“Ata kishin vjedhur në shtëpinë e vet kur i patën zgjedhjet brendapartiake gjatë përzgjedhjes së kryetarëve të degëve. Pati shumë akuza se ua kishin vjedhur votat kundër kandidatëve te pa preferuar nga kreret e partise, e tash paramendoni sa vjedhje kanë bërë kur janë në pyetje oponentët politik me gjithë arsenalin që ngritën në këmbë.

Komplet aparati shtetëror ishte vendosur në lëvizje me gjithë mekanizmat e mundshme, bile ka indikacione se kishin asistencë edhe nga jashtë (shtete fqinje antishqiptare) për ta ndihmuar BDI-në që me sukses ta realizoj skenarin e vjedhjeve dhe fitoren në zgjedhje.

Tanimë gjithçka do të dokumentohet dhe do të del në dritë dhe do ketë përgjegjësi para organeve të drejtësisë.

Edhe në fshatin tim ishin dhënë dhjetëra mijëra euro, sipas disa indikacioneve edhe me qindra për ata 200 vota që me hesape i kanë realizuar përmes trenit bullgar pasiqë në kuti u konstatua se Fronti i Krimit kishte një votë tepër nga ata të regjistruara në procesverbal!” – tha Adnan Azizi.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA