Maqedoni

Azizi: BDI keqpërdor qendrën sociale në Tetovë për të ushtruar presion ndaj familjeve në nevojë!

Autori

Autori

Portali Tetova

May 3, 2024, 02:05

Adnan Azizi nga Lëvizja BESA thekson se BDI vazhdon shantazhi dhe trysnin ndaj qytetarëve, së shpejti hajnat dhe keqperdorusit prapa grilave.

“Sapo mora informacion se persona të caktuar kanë marrë lista nga Qendra Sociale me emrat e familjeve të cilat janë të regjistrara si raste sociale dhe familjeve që marrin ndihmë për persona me përkujdesje të tretë! Këto të dhëna pastaj i shfrytëzojnë eksponentët e BDI-së për ti frikësuar dhe shantazhuar këto familje. Me këtë rast është bërë shkelje ligjore për keqpërdorimin e të dhënave personale të këtyre personave dhe këtyre familjeve.

Imagjinoni ky pushtet i BDI-së shkon deri aty sa të shantazhojë dhe të kërcënojë familjet që janë me raste sociale dhe familjet që kanë persona me përkujdesje të tretë!

Andaj i njoftoj se i di edhe emrat e personave që i kanë nxjerrë këto lista, por edhe emrat e personave që i kanë marrë ata për të vepruar në mënyrë anti ligjore tek këto famillje. Po ashtu ua bëj me dije se pas 8 majit do të mbajnë përgjegjësi ligjore për këtë veprim dhe shkelje të rëndë!
Zullumit i vjen fundi më 8 maj, hajnat do përfundojnë prapa grilave”, ka reaguar Azizi.(INA)

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA