Dështon votimi i Ligjit për amnisti, Lloga: ASH...

Dështon votimi i Ligjit për amnisti, Lloga: ASH nuk largohet nga Qeveria

Autori

Autori

Portali Tetova

November 2, 2023, 12:11

Ministri i Drejtësisë, Krenar Loga, në konferencë për media tha se me vendimin për të mos votuar Ligji për amnisti, Maqedonia e Veriut është shtet më i padrejtë se dje.

“Ajo që ndodhi sot neve edhe e prisnim është një fal lloj hakmarrje për mos votimin tonë për ndyrhsiumet në Kodin Penal”, tha ministri Lloga.

Në pytjen nëse tani, Aleancan për Shqiptarët do të largohet nga Qeveria, ministri LLoga tha se Jo.
Lloga tha se nuk ka krizë brena koalicionit qeverisës.

Ai tha se që nga dita e parë ka treguar se është në anën e qytetrarëve dhe se ashtu do të vazhdojë deri në fund të mandatit.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA