Gruas nga Gostivari i thanë mjekët në Gjermani se do të vdes por ajo falë ndihmës suaj, sot 90% i kancerit është zhdukur!

Autori

Autori

Portali Tetova

May 16, 2024, 09:05

Emeti Karpuzi Shabani 25 vjeçarja nga Gostivari u diagnostifikua për herën e tretë me kancer, ku para dy viteve u diagnostifikua me kancer në gjuhë me metastazë në fyt, pas shërimit nuk kaluan as dy vite Emetit ju shfaq përsëri në fyt Karcinom Skuamoze ku u operua, e më pas kanceri i është paraqitur përsëri me metastazë në trup, shkak i kancerit Emeti ka kryer lindjen e detyrueshme të vajzës së saj në javën e 30 të shtatëzanise, kur foshnja ishte një muaj mjekët në Gjermani nuk i dhanë asnjë fije shprese dhe e rekomanduan që të kthehet në shtëpi, ku ja ndërprenë terapinë…

Familja e Emeti Karpuzit Shabani kërkoj ndihmën e gjithsecilit që kishte mundësi për ta mbajtur gjallë nënën e re, shqiptarët nuk nguruan që të ndihmojnë dhe Shabani vazhdoj me kemoterapi dhe imunoterapi në Turqi, ku vazhdimisht ka njoftuar për terapitë dhe për procesin e trajtimit!

Intervistën mund ta ndiqni ketu: https://www.facebook.com/share/v/WHgssUCrkSeJzimA/?mibextid=WC7FNe

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA