Maqedoni

Haki Abazi mbështetje për Frontin Evropian

Autori

Autori

Portali Tetova

May 3, 2024, 01:05

Haki Abazi ka shprehur mbështetjen për Frontin Evropian në Maqedoninë e Veriut.

“Mbrëmë nga Zvicrra direkt kam shkuar në Strugë dhe Veleshtë për të përkrahur shqiptarët në rrugëtimin Evropian dhe përcaktimin e determinuar për zhvillim. Në Strugë u takuam me komunitetin e biznesit ndërsa në Veleshtë takuam me banorët Veleshtarë. Me Veleshtën më mbanë të lidhur edhe kujtimi për bujarinë dhe vllazërinë gjatë kohës së luftës në Kosovë. Energjia dhe entuziazmi Veleshtarë ka vulosur konceptin e bashkimit dhe tejkalimit të ndasive.

Demokracia nuk është sistem perfekt por është mjaftueshëm i hapur për vendimin e pavarur të secilit votues për të bërë përzgjedhjen e pavarur për përfaqësim dhe përcaktim programor. Demokracia mundëson angazhimin e secilit votues edhe për të ngritur çështjet dhë për të kërkuar zgjidhje.

Ardhja ime është një kundërpërgjigjeje tentimit për mashtrim dhe për përçarjen e shqiptarëve për t’i sunduar dhe imponuar një mendësi autokrate qeverisëse dhe një model që lufton dhe armiqëson marrëdhëniet me sektorin privat dhe përjashton anagazhimin qytetarë dhe alademik nga vendim-marrja politike. Me 8 Maj shqiptarët e MV do e votojnë Frontin Evropian dhe do e refuzojnë një mashtrim të tillë të VetëVrasjes politike ashtu siç e refuzuan me 24 Prill”, ka shkruar Abazi. (INA)

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
ARII-696x387
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
IMG_9381
Nesër seanca konstituive, me shumë gjasa Afrim Gashi kryeparlamentar

DIASPORA