Maqedoni

Hiseni: Te kampi shqiptar VLEN-i ishte vetëm në garë! I vetmi opsion kombëtar

Autori

Autori

Portali Tetova

May 13, 2024, 11:05

Fari Hiseni nga VLEN në Daily Click në TV21 tha se përfaqësues legjitim i shqiptarëve është VLEN-i. Hiseni thotë se Fronti Europian me komunitetet pakicë ishte në garë me LSDM-në dhe VMRO-DPMNE-në, dhe nuk ishte opsion kombëtar.

“Kush duhet t’i përfaqësojë shqiptarët ne në vazhdimësi edhe gjatë fushatës zgjedhore e kemi potencuar se jemi i vetmi opsion kombëtar, këtë rast i bie që koalicioni VLEN ishte në garë e vetme te kampi shqiptar. Fronti Europian kishte vota shqiptare mirëpo nuk ishin të vetmet votat shqiptare te Fronti Europian. Fronti Europian e dimë shumë mirë se ishte në koalicion pothuajse me të gjitha komunitetet më të vogla në RMV, dhe ajo radhitet si parti e dytë momentalisht sa i përket mandateve, si e tretë sa i përket votave të marra, domethënë BDI-ja ishte në garë në zgjedhje me atë strukturë, ishte në garë të drejtpërdrejtë me VMRO-DPMNE-në dhe me LSDM-në për arsye se e bënte një garë të tillë ndërsa ne si opsion i vetëm te kampi shqiptar nuk ka se si të mos jemi fitues”, tha Hiseni.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
ARII-696x387
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
IMG_9381
Nesër seanca konstituive, me shumë gjasa Afrim Gashi kryeparlamentar

DIASPORA