Maqedoni

Ja çfarë domethënë rivotimi nga ankesat në Zhelinë, BDI me 1 deputetë më pak, VLEN me 1 më tepër?

Autori

Autori

Portali Tetova

May 13, 2024, 06:05

Do të rivotohet në një vendvotim në Zhelinë, ka vendosur Komisioni Shtetëror Zgjedhor.

Kjo vjen pasi koalicioni VLEN parashtroi ankesa për 10 vendvotime në Njësinë Zgjedhore 6 ku hyjnë vendet si Tetova, Gostivari, Bogovina dhe Vrapçishti, transmeton TV21.

VLEN parashtresat i ka dorëzuar mbi bazën se ka parregullsi në mbledhjen e votave për të cilat thuhet se kanë ndikuar edhe rezultatin përfundimtar.

Kujtojmë se VLEN në Njësinë Zgjedhore 6 ka 7 deputetë, kurse Fronti Europian ka 9 deputetë.

Por lufta më e madhe do të bëhet në njësinë Zgjedhore 5. Aty BDI ka marrë rreth 100 vota më shumë se LSDM duke siguruar një deputet më shumë. 8 parashtesa për këtë njësi zgjedhore ka parashtruar edhe VMRO-DPMNE e cila te njësia 5 është afër edhe një mandati deputeti./TV21

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA