Ka ndërruar jetë një foshnjë shtatë muajshe në spitalin “Shën Erazmo” në Ohër, ishte sjellë me lëndime të rënda

Autori

Autori

Portali Tetova

May 14, 2024, 01:05

Ohër, 14 maj 2024 (MIA) – Policia sot njoftoi se herët në mëngjes në orën 01:04 në SPB Ohër ishte denoncuar se në spitalin special të ortopedisë dhe traumatologjisë “Shën Erazmo” pas kryerjes së një ndërhyrjeje kirurgjike, ka ndërruar jetë një foshnjë shtatë muajshe nga Vevçani, e cila dje pasdite rreth orës 16 ishte sjellë në spital nga nëna e saj.

Foshnja, sipas denoncimit, ishte pranuar në spital me hematomë në kokë dhe pas gjakderdhjes së konstatuar në tru menjëherë ishte kryer operacion.

Sipas deklaratës së nënës së saj, lëndimet ishin shkaktuar pasi kishte rënë nga shtrat i improvizuar në shtëpinë familjare në Vevçan. Me urdhër të prokurorit publik, trupi do të dërgohet në Mjekësinë Ligjore në Manastir ku do të bëhet autopsi. Po ndërmerren masa për zbardhjen e ngjarjes, shtojnë nga SPB – Ohër.

Supozohet, nëna para se ta dërgonte foshnjën në spitalin “Shën Erazmo” ka kërkuar ndihmë nga shumë mjekë të cilët e kishin dërguar te kolegët e tyre në institucione të tjera.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA