Lajme

Kovaçevski: Shumica është stabile – riformatimi kalon me mbi 64 vota

Autori

Autori

Portali Tetova

February 14, 2023, 12:02

Kryeministri Dimitar Kovaçevski deklaroi se shumica qeveritare është e fuqishme dhe stabile, kurse riformatimi i Qeverisë do të kalojë me mbi 64 vota.

Siç percjell KlanM deklaratën e Kryeministrit, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve në një ngjarje në rrethin e Kavadarit, shkaqet e riformatimit nuk janë personale, por qëllimi është të realizohen reformat.

“Riformatimin që e dorëzova nuk udhëhiqej nga dëshira personale dhe kadrovike, por që vendi të ketë shumicë stabile, të miratohen ligjet ekonomike dhe të gjyqësorit, të realizohen reformat, të mos lejohet bllokimi nga opozita.

 

Vlerësoj se të gjithë partnerët e qeverisë janë për punë efikase të Kuvendit kurse ASH-ja do ta përforcojë shumicën” – ka deklaruar nga Kavadari, Kryeministri Dimitar Kovaçevski.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
Screenshot-2024-07-24T133135.557
“Hero duhet t’i themi”- Luiz Ejlli shpreh ngushëllime për vdekjen e Faton Hajrizit
Screenshot_11-1-780x470-1-696x419
Toshkovski: Kjo që po ndodh nëpër burgje është turp për Maqedoninë
stadiumi-i-tetoves-1130x635-1-696x391
Komuna e Tetovës pret lejen e ndërtimit që të fillojnë punët për ndërtimin e stadiumit të ri
Screenshot-11-26
Futbollisti i Interit fejohet me modelen nga Gjakova
wefgwegwfeweg
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB
Screenshot-23-696x436
Një 26-vjeçar dyshohet se tentoi ta vriste kryetarin e komunës së Haraçinës

DIASPORA