Mickoski flet për negociatat me VLEN-in: Zhvillohen në drejtimin e duhur

Autori

Autori

Portali Tetova

May 16, 2024, 03:05

Lideri i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski ka folur për negociatat mes VMRO-së dhe VLEN-it që siç thotë ai, po zhvillohen në drejtimin e duhur ndërkohë qe tha se janë optimist në këtë drejtim, përcjell TV21.

Mickoski tha se kanë për qëllim që t’i sigurojnë 2/3 e deputetëve në Kuvend pasi tha se kanë qëllime serioze për të bërë atë që është thënë para zgjedhjeve.

“Bisedimet zhvillohen në drejtim të duhur dhe të vërtetë. Jemi optimist, se qëllimi ynë i dytë është që me partnerët e koalicionit të konsolidojmë edhe 2/3 e deputetëve në Kuvend. Pse na duhen këta 2/3? Këta 2/3 e deputetëve na duhen sepse kemi një qëllim serioze, atë që e kemi biseduar para zgjedhjeve që të bëjmë një riekipim dhe rikonstruim të kabinetit qeverisës”.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA