Në “Kozle” edhe gjashtë fëmijë të dyshuar me tu...

Në “Kozle” edhe gjashtë fëmijë të dyshuar me tuberkuloz – priten rezultatet e analizave

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Në spitalin e fëmijëve “Kozle” janë hospitalizuar gjashtë fëmijë të dyshuar me tuberkuloz. Për momentin priten rezultatet e analizave siç informon Klan M. Fëmijët janë nga Shkupi dhe nuk kanë asnjë lidhje me foshnjën e ndjerë 9 muajshe, e cila ka rezultuar pozitive me tuberkuloz.

Fëmijët janë shtruar të premten me simptoma të tuberkulozit dhe kanë qenë në kontakt me një familjar, gjegjësisht një fëmijë dy vjeç e gjysmë është shtruar në Klinikën e Fëmijëve në gjendje të rëndë që nga fundi i muajit janar.

Nga spitali i fëmijëve në Kozle thotë se përveç pritjes së rezultateve për gjashtë fëmijët, po presin edhe konfirmimin nëse fëmijët janë vaksinuar kundër tuberkulozit.

Që nga fillimi i vitit në spital janë shtruar 11 pacientë së bashku me rastet e pakonfirmuara. /KlanMacedonia/

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA