Maqedoni

Nëse VMRO nuk e merr në Qeveri Frontin/ Ademi: Ne për interesa madhore kemi ditur të themi dalim nga qeveria

Autori

Autori

Portali Tetova

May 3, 2024, 02:05

Aspak nuk shqetësohemi për këtë çështje, kështu u përgjigj Arbër Ademi nga Fronti Europian në pyetjen se si do të veprojnë si koalicion nëse VMRO-DPMNE nuk e zgjedhë për partner të koalicionit qeverisës partinë apo koalicionin fitues në bllokun politik shqiptar, përcjell TV21. Ademi tha se BDI si parti politike për interesa madhore ka ditur të thotë “dalim nga qeveria”. Ai akuzoi VMRO-DPMNE-në se po tenton të instalojë supremaci, të supsendojë demokracinë dhe minimizim të kërkesave politike të shqiptarëve dhe komuniteteve tjera jo shumicë.

“VMRO-DPMNE parapëlqen ta suspendojë demokracinë te komunitetet tjera, tenton që të imponojë supremacinë dhe dominancën e vet si komunitet dhe si parti politike. Sa i përket BDI-së, ju e dini ne qartë e kemi bërë me dije, edhe kur e kemi vullnetin me shumicë të popullit, për interesat madhore të popullit kemi ditur që menjëherë të themi dalim nga qeveria, vetëm urdhëroni t’i arrijmë objektivat tona strategjike”, pohoi Ademi./tv21.tv

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_9452
Një tërmet me intesitet 2.4 ballë dridhi Maqedoninë e Veriut
IMG_9448
Apasievi kundër Gashit, Mickoski: Apasievi nuk i’a vlen të komentohet!
IMG_9446
Ka filluar seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së

DIASPORA