Taravari për shkarkimin e Jovevit: Kam marrë in...

Taravari për shkarkimin e Jovevit: Kam marrë informacione shqetësuese nga Mexhiti

Autori

Autori

Portali Tetova

June 7, 2023, 07:06

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari thekson se ka biseduar me ministrin e Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti dhe me mjekun, Sashko Jovev lidhur me rastin e shkarkimit të drejtorit të Klinikës së Kardiokirurgjisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Të dy janë miqtë e mi. Gjithë nderim dhe respekt për doktor Jovev. Dua të shpjegoj se çdo mjek nuk është mjek që të mbledhë 150 pacientë, ata gjithmonë do të solidarizohen. Nuk është shkarkuar, vazhdon të punojë dhe nga sot është vetëm mjek”, tha Taravari.

Ai tha se nuk dëshiron të flet në emër të Ministrit, por se ka folur me të dhe ka marrë informacione shqetësuese, se si një menaxher ka qenë aktive për 30 ditë pa fare pushim.

Taravari tha se Mexhiti do të sqarojë para opinionit për arsyet e shkarkimit nga posti i drejtorit Sashko Jovev.

Taravarit në emisionin “Samo Vistina” tha se ekziston një institucion i posaçëm i quajtur Inspektorati, i cili ka konstatuar parregullsi të caktuara në Klinikën e Kardiokirurgjisë.

“Nëse në punë ka abuzime dhe mendoj se ka, atëherë Ministri e ka detyrimin të zbatojë politikat shëndetësore. Ai prezanton mënyrën më të mirë të menaxhimit të objekteve shëndetësore”, shtoi Taravari.

Mexhiti për sot ka paralajmëruar një konferencë për media ku duhet të jep detajet dhe arsyet e shkarkimit të doktor Jovevit nga pozita e drejtorit të Kardiokirurgjisë.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA