Sport

Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!

Autori

Autori

Portali Tetova

May 11, 2024, 10:05

Të dielën me fillim në ora 17:00, në stadiumin e qytetit në Tetovë në kuadër të xhiros së 32-të kampionatit 2023/2024 në Ligën e Parë të futbollit vendor zhvillohet super derbi Shkëndija – Struga Trim Lum në një ndeshje ku vendoset titulli kampion. Ndeshjet e javës së 32-të të dielën fillojnë ora 17:00.

Në Stadiumin buzë Sharrit në Tetovë vendoset se kush do të kurorëzohet me titullin e kampionit në sezonin 2023/2024 në Ligën e Parë të Futbollit.

Shkëndija dhe Struga kanë të tubuar nga 61 pikë dhe epilogu i kësaj ndeshjeje padyshim se përcakton kampionin pavarësisht se mbetet edhe një xhiro deri në përfundim të kampionatit.

“Nuk ka përfunduar asgjë, për çfarë duhet të kalojmë në eufori. Nëse kalojmë në eufori besoj se do na kthehet kundër kjo. Kështu që nuk ka vend për me kaluar në eufori, sepse nëse ne gabojmë atëherë do i humbim të gjitha. E çfarë aa vlejti, asgjë. Gjithë ky mund që erdhëm deri këtu asnjë gjë. Kështu e kalojmë edhe këto dy javë që kanë mbetur të dalim faqe bardhë të ngremë Kupën pastaj tjerat janë aty” – tha Erald Çinari, futbollist i Shkëndijës.

Për futbollistët e Strugës, përballja me Shkëndinë paraqet motivim shtesë. Epilogun e superfinales, sipas tyre, do ta përcaktojnë nuancat.

“Normalisht ndeshje derbi ku do vendoset besoj titulli i këtij sezoni. Shkëndija, dihet në Tetovë atmosfera, tifozët, pasi kemi qenë edhe vetë pjesë e Shkëndijës e dimë atmosfera si është. Është e mirë për futbollin e Maqedonisë të ketë më shumë kështu derbi, të vendoset kampionati në kështu derbi, ne do shkojmë të bëjmë maksimumin, të bëjmë gjithçka prej nga ana jonë, pastaj në fund cili të jetë më i mirë t’ia urojmë fitoren” – tha Bunjamin Shabani, kapiten i Struga TL.

Euforia e futbollit ka kapluar Tetovën, por jo vetëm.

Bileta e kësaj ndeshje tashmë është bërë “letra” më e çmuar që mund ta ketë një futbolldashës.

Organizatorëve të ndeshjes, punën ua kanë vështirësuar punimet që zhvillohen në Stadiumin e Tetovës, andaj kapaciteti i tifozëve do të jetë I përgjysmuar.

KF Shkëndija ka bërë thirrje që tifozët më herët të vijnë në stadium kurse biletat do të ndahen sipas tribunave.

Në prag të kësaj ndeshje, s`kishte se si të mungonin tifo-grupi “Ballistët”, të cilët kanë motivuar futbollistët e Shkëndisë, por edhe kanë bërë thirrje për pjesëmarrje masovike në stadium. /tvklan.mk/

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_9448
Apasievi kundër Gashit, Mickoski: Apasievi nuk i’a vlen të komentohet!
IMG_9446
Ka filluar seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin

DIASPORA