Trajanov: Koalicioni VMRO-DPMNE do të ketë 63 ose 64 deputetë

Autori

Autori

Portali Tetova

May 15, 2024, 09:05

Kryetari i Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov konsideron se koalicioni i udhëhequr nga VMRO-DPMNE do të ketë 63 ose 64 deputetë edhe pa koalicionin VLEN të opozitës shqiptare.

Ai në emisionin Argument+ në TV24 nuk ka treguar se cilët janë ata deputetë, por ka thënë se janë deputetë të partive më të vogla që dikur kanë qenë pjesë e koalicionit të udhëhequr nga LSDM.

“Në një front kaq të organizuar gjerësisht, VMRO-DPMNE-së i duhej të votonte ndryshimet në Ligjin për Qeverinë për të realizuar premtimet zgjedhore për një strukturë të re të Qeverisë me portofol të rinj ose duke shfuqizuar dhe rigrupuar disa prej tyre, si psh. për shumë agjenci”, tha Trajanov.

Lidhur me betimin solemn të kryetares Siljanovska Davkova, në të cilin ajo nuk e tha emrin e ri kushtetues të shtetit, Trajanov tha se pret që kjo bujë të shuhet së shpejti dhe se natyrisht duhet të respektohen marrëveshjet ndërkombëtare, por edhe një ndjenjë më e madhe identiteti ynë duhet të tregohet nga dispozitat dhe nevojat nga fqinjët Greqia, Bullgaria dhe më pas nga SHBA dhe BE.

Mos e humb

IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit

Më shumë nga kategoria

IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
azizi
Azizi i Besës: Tani që ju është harxhuar karburanti, flasin për të kuqen
vlen-
VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive
Bereqeti-Vetura
30 vite kontriboi për kompaninë, pronari i kompanisë "Bereqeti" i ndan veturë dhuratë për ditëlindje
IMG_8972
Albin Kurti takoi liderët e koalicionit VLEN: Është hera e parë që opozita shqiptare arrin mbi 100.000 vota
IMG_8965
Qytetarët ankohen për shtrenjtimet, paga mesatare nuk i mbulon shpenzimet
IMG_8964
Ali Ahmeti: Ne nuk duhet të hapim front me Greqinë dhe Bullgarinë, as front mes shqiptarëve dhe maqedonasve

DIASPORA