Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?

Autori

Autori

Portali Tetova

May 15, 2024, 09:05

Më në fund, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen për të kurorëzuar një kampion të padiskutueshëm në peshën e rëndë në fundjavë. Pritja 24-vjeçare e divizionit për një mbret të ri të padiskutueshëm do të përfundojë në Arabinë Saudite, duke përjashtuar një barazim, pasi Fury dhe Usyk vendosën rripat e tyre dhe rekordet e pamposhtura.

Që nga Lennox Lewis në vitin 2000 nuk ka një boksier të peshës së rëndë që ka mbajtur të gjithë titujt, dhe Fury do të sjellë rripin WBC në Riad ndërsa Usyk mban shiritat WBA, WBO dhe IBF.Usyk, 37 vjeç, boksoi për herë të fundit në gusht, ku mposhti Daniel Dubois. Tani, britaniku Fury dhe Usyk i Ukrainës përballen të dy me luftën më të madhe të jetës së tyre.

Sa fitojnë boksierët?

Mediat raportojnë se Fury është kontraktuar për të fituar rreth 70 për qind të një shume totale që mendohet se vlen rreth 150 milionë dollarë, me një klauzolë që thotë se Fury duhet të dhurojë 1 milionë funte nga të ardhurat e tij për Ukrainën.

Ndërsa shifra përfundimtare nuk do të dihet deri pas ndeshjes, promotori amerikan i Fury-t, Bob Arum, ka pohuar se luftëtari i tij do të fitojë më shumë se 100 milionë dollarë nga përballja.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit
sokratis-famelos
Famelos: Ratifikimi i memorandumeve do ta avanconte bashkëpunimin me RMV-në

DIASPORA