22 vjet i mbajtën me gënjeshtra, nesër do hedhi...

22 vjet i mbajtën me gënjeshtra, nesër do hedhin gurrëthemelin e shkollës në Sellcë

February 11, 2024, 02:02

Nesër bëhet vëndosja e gurëthemelit të shkollës së fshatit Sellcë, por si mbeti ky vendbanim pa një objekt të denjë për edukimin e fëmijëve deri me tani.

Shkolla e fshatit Sellcë ku aktualisht mësojnë nxënsit është ndërtuar në vitin 1952, me gurë dhe baltë dhe prej atëherë ka pasur riparime minimale, ku nuk ju sigurohen kushtet e nevojshmë nxënësve për ndjekje të procesit arsimor.

Në vitin 2002 filloi ndërtimi i objektit të ri të shkollës së fshatit Sellcë, por që ngeli në karabina e nuk u përfundua asnjëherë ndonëse ministra, zv.ministra e kryetar komune gjithmonë kanë premtuar se Sellcën do ta bëjnë me objekt të ri shkollor. Në vitin 2013 u inspektuar gjendja e objektit dhe konstatoi se projekti i objektit të ri për shkollën “Rilindja” ka dështuar për shkak të çarjeve në bazament dhe muret e objektit.

Prej asokohe filluan premtimet e reja për objekt të ri të shkollës në Sellcë e që duket do të marin fund pasi nesër do të hidhet gurrëthemeli i shkollës së re, rafsh 22 vite pasi ju premtua shkolla. Shpresojmë që objekti të përfundohet në afatet e caktuara e që nxënësit e Sellcës që janë mbi 300 në numër, e që ndodhen vetëm 4 kilometra larg qytetit të kenë një obekt shkollor.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet
IMG_4661
Big Mama: “Hera e parë në 23 vite karriere që nderohet puna ime si artiste nga kryetari i Komunës së Tetovës”
IMG_4659
Bujar Osmani e nis nga Këshilli i tij vendor: Kam privilegjin të bartë mbi supet e mia misionin presidentit të parë shqiptar
IMG_4655
Arrestohen 38 narkodilerë në operacionin policor kundër rrjetit të organizuar kriminal në Tetovë dhe Gostivar
IMG_4636
VLEN: BDI me politikat e saj destruktive dhe anti-shqiptare, nxorri në rrugë elitën intelektuale shqiptare, duke u përpjekur ti nënshtrojë e poshtërojë

DIASPORA