728 x 94

8 Marsi/ Grubi: Guximi dhe kapaciteti i grave janë dëshmi e progresit të shoqërisë

Autori

Autori

Portali Tetova

March 8, 2024, 07:03

Zëvendëskryeministri Artan Grubi nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale ka uruar të gjitha gratë në shënimin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas. Grubi ka theksuar se 8 Marsi simbolizon jo vetëm një datë historike, por edhe një kauzë legjitime për vlerësimin e duhur shoqëror të femrave dhe barazinë e tyre.

Duke reflektuar mbi kontributin e jashtëzakonshëm të gruas në të gjitha sferat e zhvillimit shoqëror, Grubi ka theksuar se bota duhet të ndjekë një qasje më të drejtë dhe më të respektueshme ndaj guximit dhe kapacitetit të femrave, të cilat janë një faktor kyç i progresit të shoqërisë.

Statusi i plotë:

8 Marsi është një tjetër datë e rëndësishme në historinë e njerëzimit që shënon triumfin e një kauze plotësisht legjitime të femrës për barazi dhe vlerësim adekuat shoqëror.

Duke reflektuar mbi rolin e jashtëzakonshëm të femrave në të gjitha proceset e zhvillimit shoqëror, përcjell sot deri tek ta urimet e mia më të sinqerta për shëndet, mbarësi dhe rrugëtim të pandërprerë suksesesh.

Bota padyshim se duhet të vazhdojë me qasje më të drejtë, më të respektueshme ndaj guximit dhe kapacitetit të femrës që çdo ditë e më shumë po dëshmohet se është faktor i progresit të shoqërisë.
Gëzuar 8 Marsin!

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA