Sejdiu: VLEN do të thejë rekordin e votave në Maqedoni

Autori

Autori

Portali Tetova

April 3, 2024, 10:04

Më zgjedhjet presidenciale VLEN do të thyejmë rekordin dhe se Arben Taravari do të kalojë në raundin e dytë të zgjedhjeve. kështu shprehet nënkryetari i Lëvizjes BESA, Blerim Sejdiu, në emisionin Daily Click në Tv 21.
“VLEN është duke përshkuar situata tjera, deri tash nuk kemi pasur kështu vërshimi përkrahjesh nga gjithë andej nga shkojmë dhe hapim shtabe.

VLEN është tani në situatë krejtësisht tjetër, jemi tashmë të bindur se në raundin e dytë Taravari do të shkojë dhe do të ndodhë ajo që Maqedonisë i duhet, një garim më interesant dhe përherë të parë vendi do të ketë në raund të dytë një kandidat të etnisë maqedonase dhe shqiptare. Tani përllogaritje nuk ka, por e di që do ta thyejë rekordin. Tani çfarë të them, të them do të merr kaç, por që do ta thyej rekordin e votave në Maqedoni, këtë e di sigurt”, tha mes tjerash Sejdiu.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA