Maqedoni

A jeni gati për punë në ambasadën e Zvicrës në Shkup? Ja si mund të aplikoni

Autori

Autori

Portali Tetova

July 8, 2024, 11:07

Në emër të Ambasadës së Zvicrës në Shkup, Agjencia Private e Punësimit “MOTIVI” në Shkup identifikon kandidatët më të mirë për pozitën në vijim:

Ambasada aktualisht po kërkon një profesionist shumë të motivuar dhe të aftë për t’iu bashkuar ekipit tonë në pozicionin e ZYRTAR I PROGRAMIT KOMBËTAR (Pjesërisht 50%).

Nën mbikëqyrjen e Shefit/Zëvendës Shefit të Misionit/Bashkëpunimit dhe në koordinim të ngushtë me Sekretariatin Shtetëror të Zvicrës për Migracion (SEM), kandidati i suksesshëm do të ketë përgjegjësinë për zbatimin lokal të politikës së migracionit dhe prioriteteve të Zvicrës në aspektin politik, gjeografik. dhe nivelet tematik si dhe për funksionalizimin e Partneritetit të Migracionit ndërmjet Zvicrës dhe Maqedonisë së Veriut.

Kjo përfshin përgatitjen dhe shoqërimin e dialogut për migracionin, si dhe zhvillimin dhe mbikëqyrjen e një portfoli projekti të SEM në fusha të mundshme si menaxhimi i azilit, të drejtat e njeriut, migrimi i parregullt, trafikimi dhe kthimi.

Përveç kësaj, zyrtari i programit kombëtar është përgjegjës për të siguruar përafrimin dhe mbështetjen për programet e përzgjedhura të lidhura me migracionin të Programit Global për Migrim dhe Zhvendosje të Detyrueshme (GPMFD) dhe projektet e Ndihmës Humanitare të Agjencisë Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim (SDC).

kariera.mk/swiss

Afati i fundit për aplikim: 22 korrik 2024.

Data e fillimit: 1 tetor 2024.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
08-46-07-bebe-noga-960x640-1-750x430
Ndërron jetë një foshnje katërmuajshe në Bogdanci
453003502_792990406155910_3380075285291729837_n-800x600-1
Sllupçani po bëhet me stadium të ri, realizon ëndrrën e shumë gjeneratave
Toshkoski_Daciq
Serbia kërkon ekstradimin e ish ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadani
hristijanmickoski
Mickoski: Do të miratojmë kod të ri penal, por sipas standardeve evropiane, jo sipas nevojave të dikujt
htsbtfgsrf
A do të kthehet në Kosovë trupi i Faton Hajrizit? Ja çfarë thotë Daçiq
burgu-696x433
Qeveria e Maqedonisë ka ndryshuar të gjithë drejtorët nëpër burgje

DIASPORA