Ademi: Nesër seancë urgjente për plotësimin e Ligjit për arsimin e lartë

Autori

Autori

Portali Tetova

March 6, 2024, 08:03

Shefi i grupit parlamentar të BDI Arbër Ademi ka njoftuar se nesër në Parlament pritet të ketë seancë urgjente për plotësimin e Ligjit për arsimin e lartë.

Sipas Ademit, të gjitha universitetet publike meritojnë trajtim të barabartë, duke shtuar se nuk do të lejojnë asnjë lloj diskriminimi ndaj tyre.

Postimi i plotë:

Ashtu siç premtuam, nesër Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut do të zhvillojë Seancë urgjente, ku në rend të ditës do të jetë propozim-Ligji për plotësimin e Ligjit për arsimin e lartë, me çka do të rregullohet koeficienti i pagesës së pagës për punonjësit në institucionet e arsimit të lartë publik nga llogaria e buxhetit, përfshirë profesorët, personelin jomësimdhënës dhe personelin teknikë.

Besoj që ky propozim-Ligj do të marrë mbështetjen e të gjithë deputetëve në Kuvend.

Të gjitha universitetet publike meritojnë trajtim të barabartë dhe ne nuk do të lejojmë asnjë lloj diskriminimi ndaj tyre.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President

DIASPORA