Adnan Azizi: Kërcënimet me plumba bosh të Ali Ahmetit nuk e ndalin ndryshimin

Autori

Autori

Portali Tetova

March 11, 2024, 09:03

Sekretari i Lëvizjes BESA, Adnan Azizi përmes një shkrimi në facebook ka akuzuar kreun e BDI-së, Ali Ahmeti se përmes kërcënimeve me “kasaphane”, “uraganë” përpiqet të kërcënojë kundërshtarët e tij politik.

“Për 20 vite Ali Ahmeti dështoi, shkatërroi gjithçka dhe nuk realizoi asnjë projekt kapital për shqiptarët. E tash mundohet me kërcënime si “kasaphane”, “uraganë” dhe përmes llaskucëve e belaxhinjëve të tij, të cilët siç po duket ia kanë zënë bishtin me derë, përpiqet të kërcënojë kundërshtarët e tij politik ose siç na quan “thneglat”. Por këto kërcënime nuk ndikojnë fare në frymën e ndryshimit që po bëhet gjithnjë e më i fuqishëm!
Por me dhunë e kërcënime, nuk mund as të mbulohen krimet e bëra nga djali, vajza, dhëndrri, nipi, Eurovia, Soravia dhe kazinotë, e as nuk mund ti ndalohet hapi ndryshimit të cilin qytetarët e presin me padurim.
Edhe pse Alia hapur po na kërcënohet me dhunë, ne me dashamirësi dhe mirënjohje do të respektojmë çdo votë shqiptare, do të respektojmë njerëzinë dhe vullnetin që kanë votuesit tanë, por edhe ata të kampit politik rreth BDI-së”, shkruan Azizi.

Sipas Azizi logjika e dhunës dhe hakmarjes është e atyre të cilët janë të përfshirë në aferra korruptive apo lista të zeza.

“Sepse, ne jemi të bindur që këtë logjikë të dhunës dhe hakmarrjes politike të Ali Ahmetit ndaj nesh e përkrahin vetëm ata që janë të përfshirë në lista të zeza amerikane, në afera korruptuese, ata që bashkëpunojnë me bizneset serbe dhe ruse në vendin tonë. Për momentin vetëm të tillët po e shoqërojnë tani Ali Ahmetin!

Zotri Ahmeti, koha që në emër të patriotizmit të bëhesh milioner, po përfundon, sepse Ju tashmë jeni në nivelin e Ledrit dhe Tunës, e këngëtarët patriotik nuk mund tu bëhen maskë e fytyrës së vërtetë!
Heroizmi nuk qëndron tek këngtarët por nëse do ta shohësh patriotizmin e vërtetë, kalo nga Prekazi, nëse ka kush ta hap derën kuptohet! Megjithatë, qytetarët e dinë shumë mirë se kush jeni, e ku jeni zhytur.

Prandaj, pas 8 majit do t’u dëshirojmë përballje korrekte dhe të drejtë në proceset gjyqësore, për të gjitha këto afera korruptive!

24 Prilli dhe 8 Maji po afrohen! NDRYSHIMI PO VJEN! NDRYSHIMI QË VLEN!, ka përfunduar shkrimin e tij Adnan Azizi.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
taravari-3
Taravari: Nuk jam takuar me Ahmetin mbrëmë, vazhdojmë me punë drejt ndryshimi!
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!

DIASPORA