728 x 94

Afrim Gashi: Fitore plebishitare me 120 mijë vota më 8 maj

Autori

Autori

Portali Tetova

March 2, 2024, 09:03

Koalicioni opozitar shqiptar VLEN mbajti sonte konventën promovuese për kandidatin presidencial Arben Taravarin.

Në tubimin në Gostivar, kreu i Alternativës Afrim Gashi kërkoi fitore plebishitare për koalicionin VLEN në zgjedhjet e 24 prillit dhe 8 majit.

“Duke e përgëzuar Dr. Arbenin për kandidimin, që këtu dua t’i falënderoj ata 10-12 mijë shqiptarë që e kanë mbështetur kandidaturën e tij dhe t’i ftoj që këtij numri t’ia shtojmë edhe një zero. Bashkohuni me ne, se vetëm bashkë mund ta bëjmë ndryshimin. Na duhet një fitore me 120 mijë vota plebishitare, se vetëm ashtu i ka hije votës shqiptare”, tha Gashi.

Ai theksoi se kjo fitore e madhe kombëtare garanton përmirësimin e statusit të shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut.

“Fitorja e tretë është fitorja e madhe kombëtare shqiptare, e cila garanton: integrim të pakompromistë të vendit në Bashkimin Europian, mirëqenie ekonomike me rroga të denja dhe standard të jetës, drejtësi dhe luftë kundër korrupsionit, arsim cilësor si detyrim për emancipimin e kombit, mbrojtje dhe afirmim të familjes tradicionale, si dhe mjedis të pastër jetësor”, deklaroi kreu i Alternativës.

Gashi tha gjithashtu se votuesi shqiptar si asnjëherë më parë tash ka mundësi të zgjedhë mes korrupsionit dhe virtytit të ndershmërisë, mes shthurjes morale dhe etikës, mes varfërisë dhe mirëqenies, mes shpërnguljes dhe vatrave stërgjyshore, mes integrimit në BE dhe bashkëpunimit me Vuçiqin.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA