Uncategorized

Ahmeti: Isha vëllau juaj i vogël gjatë 2001, sot jam vëllau juaj i madh dhe kurrë mos dyshoni se jemi krah për krah

Autori

Autori

Portali Tetova

March 30, 2024, 09:03

Isha vëllau juaj i vogël gjatë 2001, sot jam vëllau juaj i madh dhe kurrë mos dyshoni se jemi krah për krah kështu e ka nisur sonte fjalimin e tij, lideri i BDI-së Ali Ahmeti në tubimin Frontit Europian në Gostivar.

Ai gjatë fjalimit e tijë ka kujtuar të madhin Arbër Xhaferin, i cili deklaroi se kur është takuar për të parën e herë me Xhaferin i ka kërkuar ta pranoj të jetë vëllau i tijë i vogël, ndërsa ai i ka thënë mos o burr mos mi luajë malet.

Ahmeti premtoi se do të jetë gjithmonë vëllau i madh i shqiptarëve dhe se gjithmonë do të jetë prah për krah me shqiptaër

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë

Më shumë nga kategoria

449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
Adnan-Azizi-768x463-1
Azizi: Imagjinoni deri ku shkon injoranca, hipokrizia dhe pafytyrësia e DUI-stave! Kërkojnë mbylljen e kazinove!
merko
Akuza ndaj Merkos dhe 10 personave të tjerë për krim urbanistik
-1200-630-arta-kabashi-726348369854740484565-696x3921-1-1709194693
Arta Kabashi tregon se çfarë i ka ndodhur pas ”BBV”: M’i ka ndezur …
snopce-elmi
Snopçe: Deputetët e Selës mbështetën ligjin e Artan Grubit për lojërat e fatit! (Video)
IMG_2225
Adina Osmani nga Universiteti i Tetovës, fituese e çmimit “Unaza Inxhinierike”
IMG_2223
Misi i Maqedonisë ra nga lartësia duke bë “selfi”, theu 11 brinjë

DIASPORA