Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës

Autori

Autori

Portali Tetova

February 28, 2024, 11:02

Në organizim të Federatës së Atletikës së Maqedonisë së Veriut u mbajtë gara e Kupës shtetërore në disiplinat e hedhjes që kanë bëjnë me gjylen, shtizën, diskun dhe çekiçit për djem dhe vajza në të gjitha kategoritë, duke filluar nga kategoria e pionierëve deri tek seniorët.

Klubi i Atletikës Studenti nga Tetova në këto gara të Kupës shtetërore u prezantua me dy garues në diplinën hedhje e shtizës ,Aldin Ademi në kategorinë e seniorëve për meshkuj, ndërsa Elhame Zeqiri në kategorinë U-23 për vajza në hedhjen e shtizës .

Aldin Ademi doli fitues në hedhjen e shtizës në kategorinë e seniorëve me rezultatin më të mirë 46 metra mne çka fitoi 678 pikë sipas rregullave të IAF. Aldin Ademi pasi 13 metar e 8 centimetra rezultat më të mirë se vendi i dytë.
Ndërkaq në kategorinë e vajzave në kategporinë e garuesve U-23, Elhame Zeqiri doli e katërta me rezulta 19 metra e 25 centmetra duke fituar 330 pikë IAF

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
taravari-3
Taravari: Nuk jam takuar me Ahmetin mbrëmë, vazhdojmë me punë drejt ndryshimi!
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!

DIASPORA