Azizi nga Zhelina: Ushtarët e UÇK-së janë të zhgënjyer, thonë se “e nisëm luftën për lliri BDI-ja e shndërroi në luftë për LGBDI”

April 15, 2024, 07:04

Kandidati për deputet në njesinë e gjashtë zgjedhore nga radhët e VLEN dhe sekretar organizativ i Lëvizjes BESA, Adnan Azizi në tubimin në Zhelinë, deklaroi se se banorët e kësaj komune e shpallën non grata BDI-në dhe nuk e mbështetën në tubimin e mbajtr nga Fronti Europian.
“Më lejoni që nga zemra në emër të koalicionit VLEN të përshëndes të gjithë banorët e Zhelinës që ia mbyllën dyert zullumit, i shpallën ‘non grata‘ dhe i bojkotuan ditën që ishin në Zhelin, e nga këtu e morën mesazhin se në Tetovë, në Gostivar e në të gjithë zonën gjashtë, janë persona ‘non grata’ e të padëshirueshëm. Nga natyra unë nuk jam person që prirem nga urrejtja dhe mllefi, por gjithmon nisem nga parimi dhe dashuria që e kemi për këto të rinj, për vatanin, për atdheun dhe për të gjithë kombin shqiptar. Andaj i ftoj edhe ata 50 vetat që ishin prezent në tubimin e BDI-së në Zhelinë që të vijnë e të na bashkëngjiten neve”, ka deklaruar Azizi.
Ai ka thënë se në takimet e shumta me epror dhe ushtar të UÇK-së, ata ndjehen të zhgënjyer nga BDI pasi, siç thonë, kjo parti e ka devijuar idealin e Ushtrisë Çlirimtare kombëtare.
“Të nderuar të pranishëm, këto ditë kam takuar shumë njerëz, kam takuar eprorët e UÇK-së, kam takuar ish-ushtarë, kam takuar shumë njerëz të BDI-së. Besoni mllefi dhe zhgënjimi e kanë aq të thellë sa që nuk mund ta përshkruaj me fjalë. Disa më thanë se e nisëm UÇK-në për bashkikmin e trojeve, e nisëm luftën për liri dhe përfundoi në LGBDI, e nisëm me agjendën Kuq e Zi dhe përfundoi me kandidatin LGBDI, që në vend që të angazhohet për lirinë e shqiptarëve ai tha jamë shumë i përkushtuar për të drejtat e LGBTI-së”, deklaroi kandidati për deputet nga VLEN në tubimin në Zhelinë.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA