Lajme

Azizi: Përfundoi epoka e BDI-së, kujdes kur flitni për Flamurin Kombëtar Shqiptar!

Autori

Autori

Portali Tetova

July 3, 2024, 07:07

Deputeti i VLEN nga Lëvizja Besa, Adnan Azizi ka komentuar zhvillimet e fundit sa i përket përdorimit të flamurit shqiptarë.
Në profilin e tij në facebook, Azizi ka shkruar:

“Patriotët me bataria të BDI-së që për 20 vite gjuhën shqipe, flamurin por edhe rolin shtetformues të shqiptarëve i lanë të funksionojnë në formë ilegale e nuk i legalizuan, tash të mos bëhen se gjoja janë patriotë të vërtetë. Nëse ata nuk i kishin pasur prioritet tenderët dhe pasurimin e liderit të tyre dhe pasurimin personal por do kujdeseshin për çështjen shqiptare, sot pozitat e shqiptarëve do të ishin shumë më të larta dhe do të kishin gjuhën shqipe të zyrtarizuar dhe përdorimi i flamurit shqiptarë do të ishte i legalizuar dhe i domosdoshëm, e jo i përbuzur, ku edhe në festat e shqiptarëve, komunat shqiptare detyrohen të vendosin flamurë shqiptar në format shumë më të vegjël se
flamuri shtetëror.
A sa u përket atyre që u pengon flamuri shqiptarë dhe bëjnë kinse kushtëzojnë se nëse nuk hiqet flamuri shqiptarë nga zyrat atëherë do të dalin nga Qeveria, lirisht le të dalin edhe nga shteti dhe le të shkojnë në një shtet ku nuk ka shqiptarë, si për shembull në Rusi!”

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
A13C3EC9-3E54-41D8-AA47-22A8509707D9-768x512-1-750x430
Zv.ministri i Kulturës mirëpret organizatorët e festivalit ndërkombëtar “Folkfest Shkup” me përfaqësues nga 15 vende të botës
08-46-07-bebe-noga-960x640-1-750x430
Ndërron jetë një foshnje katërmuajshe në Bogdanci
453003502_792990406155910_3380075285291729837_n-800x600-1
Sllupçani po bëhet me stadium të ri, realizon ëndrrën e shumë gjeneratave
Toshkoski_Daciq
Serbia kërkon ekstradimin e ish ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadani
hristijanmickoski
Mickoski: Do të miratojmë kod të ri penal, por sipas standardeve evropiane, jo sipas nevojave të dikujt
htsbtfgsrf
A do të kthehet në Kosovë trupi i Faton Hajrizit? Ja çfarë thotë Daçiq

DIASPORA