Lajme

Bakiu: Kundërkandidati ynë do të humb nga Izet Mexhiti edhe në mëhallën e tij

Autori

Autori

Portali Tetova

April 1, 2024, 11:04

Bashkim Bakiu, shef i shtabit të kandidatit për president nga VLEN, Arben Taravari, tha se kundërkandidati i tyre nga radhët e BDI-së, Bujar Osmani do të pësoj humbje në lagjen e tij nga Izet Mexheti që siç thotë ai, në bazë të hulumtimeve Taravari është në avantazh.

Ndërkohë, Memet Zhaku, shef i shtabit të kandidatit për president, Bujar Osmani, tha se ky i fundit, plotëson të gjitha kriteret për pozitën e presidentit duke pasur parasysh edhe përvojën e tij në skenën politike dhe në diplomaci.
“Në bazë të informacioneve tona që i kemi sepse normal merremi edhe me pjesën e hulumtimit, kundërshtari ynë do të humb nga Izet Mexhiti edhe në mëhallën e tij. Të dhënat dhe informacionet rreth hulumtimeve tona të opinionit publik edhe të BDI-së, edhe tonat edhe të LSDM-së tregojnë se Arben Taravari është në një avantazh të mjaftueshëm për të siguruar jo vetëm fitore por edhe mundësi për të garuar në raundin e dytë, thjesht është njeriu që nuk ka pësuar humbje”, tha Bakiu

“Në mungesë të një CV të plotë të një kandidati ideal presidencial, u morën me hulumtime dhe anketime… Zotëri Osmani është një figurë që i plotëson të gjitha kriteret që i parasheh një pozicion i tillë duke qenë kredibil në vend dhe jashtë vendit. Kurora e gjithë suksesit të zotëri Osmanit në diplomaci do të thoja është lansimi i dialogut strategjik me SHBA-të, me zotëri Blinken më konkretisht”, tha Zhaku.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë

Më shumë nga kategoria

449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
bajrami
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
Adnan-Azizi-768x463-1
Azizi: Imagjinoni deri ku shkon injoranca, hipokrizia dhe pafytyrësia e DUI-stave! Kërkojnë mbylljen e kazinove!
merko
Akuza ndaj Merkos dhe 10 personave të tjerë për krim urbanistik
-1200-630-arta-kabashi-726348369854740484565-696x3921-1-1709194693
Arta Kabashi tregon se çfarë i ka ndodhur pas ”BBV”: M’i ka ndezur …
snopce-elmi
Snopçe: Deputetët e Selës mbështetën ligjin e Artan Grubit për lojërat e fatit! (Video)
IMG_2225
Adina Osmani nga Universiteti i Tetovës, fituese e çmimit “Unaza Inxhinierike”
IMG_2223
Misi i Maqedonisë ra nga lartësia duke bë “selfi”, theu 11 brinjë

DIASPORA