BDI dëgjoi mendimin e sportistëve

Autori

Autori

Portali Tetova

April 1, 2024, 04:04

Në vazhdën e takimeve me protagonistë të fushave të ndryshme, për të kompletuar Programin politik të Bashkimit Demokratik për Integrim, eksponentë të partisë janë takuar me punëtorët e sportit në qytetin e Tetovës.

Ministri aktual i Jashtëm dhe kandidat për president, Bujar Osmani ka theksuar rëndësinë e takimit me njerëz të fushës, që do të ndihmonin në përpilimin e politikave adekuate, me çka do arrihej sukses më i madh dhe rezultate më produktive.

“Programi nuk është i kompletuar nëse nuk i dëgjojmë njerëzit drejtpërdrejt në terren sa i përket punës së sportit. Ne edhe mund të lexojmë ide të ndryshme rreth sportit, por nëse ato ide nuk janë kompatibile me nevojat e njerëzve me mundësitë e shtetit, ajo mbetet vetëm letër e shkruar”, ka deklaruar Osmani.

“Pretendojmë të udhëheqim me shtetin. Fronti Europian nuk është vetëm garë politike, por kjo e ndërron pozicionin tonë. Na jep obligim që edhe më mirë t’i mendojmë premtimet. Prandaj është me rëndësi t’i dakordojmë çështjet sa i takon sportit, këtu, bashkë me Ju”, përfundoi Osmani.

Ndërkaq, ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri tha se aktivitetet sportive dhe mbështetja e sportit është element shumë i rëndësishëm i cili duhet parë edhe nga këndvështrimi i përfshirjes në programet mësimore. Ai tha se nw fokus do të jetë edhe ndërtimi i sallave të sportit.

“Sa më shumë projekte infrastrukturore, në ndërtimin e sallave të sportit,për kategoritë e ndryshme të sportit, qendrave sportive për kategoritë e ndryshme të sportit, aq më mirë dhe aq më e lehtë është për zbatimin e vazhdueshëm të zhvillimit të fëmijëve nga arsimi fillorë deri në arsimit të mesëm për të arritur rezultate më të mëdha.

Element i rëndësishëm do të jetë vazhdimi i reformimit të akademisë së sportit si institucion shtetëror i cili do të reformohet si nga aspekti i ingerencave të menaxhimit por në të njëjtën kohë edhe nga aspekti i projekteve infrastrukturore”, tha ministri Shaqiri.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA