BDI: Të vazhdohet me qasjen më të drejtë dhe më të respektueshme ndaj guximit dhe kapacitetit të femrës

Autori

Autori

Portali Tetova

March 8, 2024, 05:03

Bashkimi Demokratik për Integrim uron të gjitha femrat me rastin e festës së tyre ndërkombëtare të 8 Marsit, ditës që shënon kthesën e madhe, ndërgjegjësimin shoqëror për barazinë si të drejtë legjitime e tyre dhe respektit më të madh shoqëror.

Le të jetë kjo ditë shkëndijë reflektimi mbi rolin jetik të femrës në të gjitha proceset e zhvillimit shoqëror dhe apel që të vazhdohet me qasjen më të drejtë dhe më të respektueshme ndaj guximit dhe kapacitetit të femrës.

Bashkimi Demokratik për Integrim i ka kushtuar në vazhdimësi rëndësi të veçantë avancimit të pozitës shoqërore të femrës, ka kontribuar në rritjen aktuale të përfaqësimit të saj në çdo institucion, mbështet aktivizmin e saj dhe do të vazhdojë proklamimin dhe zbatimin e zotimeve për avancim të mëtejshëm të vlerës së barazisë gjinore.

Në kuadër të subjektit tonë politik, funksionon edhe Sekretariati për
Mundësi të Barabarta që angazhohet për jehonë më të madhe faktorizuese të femrës në përgjithësi.

Bashkë pa paragjykime le të vazhdojmë të çojmë përpara proceset e zhvillimit të vendit dhe të ardhmes europiane.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA