728 x 94

BDI: VMRO dhe LSDM kundër idesë tonë për zgjedhjen e Presidentit në Kuvend

Autori

Autori

Portali Tetova

February 23, 2024, 06:02

BDI përmes një komunikate me shkrim ka theksuar se dy partitë maqedonase VMRO dhe LSDM janë kumdër idesë së BDI për president shqiptar.

Komunikata e plotë

Me aktualizimin e idesë sonë programore për ndryshimin e konceptit të përzgjedhjes së Presidentit të vendit në Kuvend me 2/3 e votave dhe me shunicë të Badenterit që i hap rrugë mundësisë së zgjedhjes edhe të presidentit të parë shqiptar, i papritur ishte reagimi i partive më të mëdha të bllokut politik maqedonas kundër saj.

VMRO DPMNE dhe LSDM ishin edhe kundër Kryeministrit të parë shqiptar, por ja që u bë.

Bashkimi Demokratik për Integrim ju bën thirrje VMRO DPMNE-së dhe LSDM-së të reflektojnë dhe të distancohen nga politikat arkaike, që kushtojnë dhjetëra miliona euro, shumë energji në shoqëri, bllokojnë ekonomi ë për disa muaj ndërsa rezultati nga kompetencat është gati zero.

Asgjë të keqe nuk e gjeti vendin tona nga Kryeministri i parë shqiptar, nga Kryetari i Kuvendit shqiptar, nga Zëvendëskryeministri i parë, ministrat shqiptar të punëve të Jashtme, Mbrojtjes apo Punëve të Brendshme, nga të gjithë ata shqiptar që udhëheqnin shtetin deri më tani, përkundrazi janë bërë hapa të mëdha përpara, u ruajt orientimi properëndimor i vendit.

Bashkimi Demokratik për Integrim nuk do të ndalet deri në realizimin e synimit për ndryshimin e Kushtetutës, për zgjedhjen e Presidentit në Kuvend si dhe miratimin e amandamenteve nga Marrëveshja e fqinjësisë së mirë, për ta vazhduar rrugëtimin europian.

Kryeministrin e parë shqiptar e bëmë, do ta bëjme edhe Presidentin e parë shqiptar./tvklan.mk

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA